18 grudnia, tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed świętami na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody w Pływaniu Rodzinnym pt. „Świąteczne Łapanie Karpia”. To już czternasty z kolei wieczór ze sportem pływackim rozgrany w formule rywalizacji rodzinnej. W 2016 roku wystartowało ok. 80 osób. Jak zwykle impreza przebiegała w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze i była  sportowym przerywnikiem w świątecznych przygotowaniach. Trzeba jednak przyznać, ze rywalizacja była „ostra” i stała na wysokim poziomie sportowym.

W zawodach jak zwykle ścigano się w 8 kategoriach  (pływano sztafety 2x25m).

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

  1. Mąż i Żona –              Rebizant Tomasz i Anna
  2. Brat i Brat –               Borsuk Łukasz i Piotr
  3. Siostra i Siostra –       Machulak Maja i Milena
  4. Matka i Syn-              Szymula Joanna i Jan
  5. Ojciec i Córka-           Szewczyk Paweł i Zofia
  6. Siostra i Brat –            Kaproń Aleksandra i Michał
  7. Ojciec i Syn-              Siekaczyński Zbigniew i Wojciech
  8. Matka i Córka-           Kurzyna Agnieszka i Aleksandra

 

W tegorocznej imprezie  przyglądał się i kibicował Święty Mikołaj. Poza rywalizacją rodziną odbyły się też wyścigi niespodzianki. Między innymi wyłoniono Karpiową Sprinterkę (Amelia Wysocka) i Karpiowego Sprintera (Piotr  Borsuk), ale były też sztafety rodzinne „Nogami do Przodu” (Sosnówka Jacek i Oliwia) czy  „ Nogi Mikołaja” ( Bucoń Janusz i Paweł). Wiele emocji związanych było z konkursem „Świąteczna (mokra) kasa”, w którym uczestnicy nurkowali po 200zł w monetach 1zł i 2 zł (główny sponsor konkursu – Jarosław Dąbrowski). Bogatsi do domu wrócili – Milena Sosnówka i Jan Szymula. Natomiast wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie pływackiej rodziny i zostali nagrodzeni medalami, a także wzięli udział w uroczystym poczęstunku (jak zwykle perfekcyjnie przygotowanym przez Panią Beatę Węgrzyn – Usługi Cateringowe) przy dźwiękach kolędy.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim pływającym rodzinom za udział, a sponsorom (Miasto Kraśnik, Jarosław Dąbrowski – szkoła nurkowania „EAGLERAY”, Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność, Związek Zawodowy Metalowcy FŁT,Annex – Hurtownia Art. Biurowych i Papierniczych, KPWiK Kraśnik, Walted, Ekoland, Greinplast Plus, Sportive –sklep sportowy  i TYR Polska) za hojne wsparcie imprezy.

Do zobaczenia za rok !

Pełne wyniki i zdjęcia dostępne na stronie www.falakrasnik.plwww.mosir-krasnik.pl

wyniki-slk-2016

Zapisz

Zapisz