Kolejne nocne pływanie Mastersów

17 września 2016 r. na krytej pływalni MOSiR odbył się II Nocny Puchar Sprintu w Pływaniu Masters. To jedyna tego typu impreza w Polsce skierowana do pływaków od 25 lat wzwyż (kategorie A, B, C, itd. zmieniają się co 5 lat).

Formuła zawodów zakłada starty sprinterskie na 50m każdym stylem oraz 100m st. zmiennym – każdy zawodnik może wystartować na 3 dystansach. Wcześniej w naszym mieście odbywały się Otwarte Mistrzostwa Kraśnika w Pływaniu Masters i rozgrywano je w lecie na odkrytej pływalni. Teraz, już po raz drugi postanowiono rozegrać je we wrześniu na zamkniętym obiekcie i późnym wieczorem. Tym razem wystartowało ok. 60 zawodników – nieco więcej niż roku ubiegłym. Niektórzy przyjechali do nas z daleka (Poznań, Gliwice, Wrocław, Warszawa, Zgierz, Horyniec Zdrój, Białystok, Kraków), inni mieli trochę bliżej (Tarnobrzeg, Radom, Lublin, Poniatowa), ale najliczniejsza była oczywiście ekipa Masters Kraśnik.

Impreza przebiegła w bardzo miłej, przyjacielskiej atmosferze – wyścigi były co prawda bardzo zacięte i emocjonujące, ale liczył się przede wszystkim udział. Dekoracji najlepszych zawodników (klasyfikacja najlepszych obejmowała sumę punktów za 3 starty) dokonał burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk – podczas uroczystej kolacji wszystkich uczestników.

Najlepszymi Kraśniczanami imprezy zostali: Agnieszka Kurzyna – I miejsce w kategorii D (40-44 lat) oraz Andrzej Cis – II miejsce w kategorii G (55-59 lat).

Wszystkie wyniki i klasyfikacje dostępne poniżej, a zdjęcia do obejrzenia w naszej Galerii

II Nocny Puchar Sprintu Masters w Pływaniu 2016

Organizatorami zawodów  byli : Masters Kraśnik, MOSiR i UKP „Fala” Kraśnik, patronem imprezy natomiast – Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk.

najlepsi-zawodnicy  

dsc_0136

najlepsze-zawodniczki

dsc_0100

wyniki

Zapisz