W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste otwarcie i oddanie do użytku kolejnej inwestycji zrealizowanej dzięki współfinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasta Kraśnik. Tym razem była ona przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Wiele pracy włożone zostało w zmodernizowanie placu zabaw i remont skate parku.
Uroczystego otwarcia dokonali: Wiceminister Sportu i Turystyki – Pan Jarosław Stawiarski, I Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik – Pani Marzena Pomykalska i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku – Pan Mariusz Kwietniewski
Nowy plac zabaw z pewnością będzie największym i najnowocześniejszym placem zabaw w mieście. Dzieci znajdą tam nie tylko typowe huśtawki , karuzelę czy bujaki na sprężynach. Oprócz tego pojawiły się zjeżdżalnie, urządzenia sprawnościowe, urządzenia do wspinaczki, piramida linowa.
W ramach prac na skateparku odbył  się remont nawierzchni oraz utworzony został park do Street Workout (park do ćwiczeń siłowych) oraz boisko wielofunkcyjne.  W strefie Street Workout znajdują się urządzenia takie jak : drążki poziome i pionowe, drabinki poziome i pionowe, poręcze, rury gimnastyczne, kółka gimnastyczne zawieszone na łańcuchach, ławki skośne.
Obok jest siłownia zewnętrzna wyposażona w urządzenia takie jak:  wioślarz, orbitrek, biegacz,  wyciąg górny.
Podczas uroczystego otwarcia odbyły się animacje dla dzieci oraz pokazowy trening street workout na nowych urządzeniach.
Cała inwestycja kosztowała ponad 1 843 tys. zł.

Relacja fotograficzna z otwarcia do obejrzenia w naszej Galerii.