13 grudnia, tym razem nieco wcześniej bo w przedostatnią niedzielę przed świętami na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody w Pływaniu Rodzinnym pt. „Świąteczne Łapanie Karpia”. To już trzynasty z kolei wieczór ze sportem pływackim rozgrany w formule rywalizacji rodzinnej. W 2015 roku wystartowało przeszło 90 osób. Jak zwykle impreza przebiegała w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze i była tradycyjnym już, sportowym przerywnikiem w świątecznych przygotowaniach. Trzeba jednak przyznać, ze rywalizacja była na serio i stała na wysokim poziomie sportowym.
W zawodach tradycyjnie ścigano się w 8 kategoriach (pływano sztafety 2x25m).
Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:
1. Mąż i Żona – Wąsik Andrzej i Renata
2. Brat i Brat – Borsuk Łukasz i Piotr
3. Siostra i Siostra – Sosnówka Oliwia i Milena
4. Matka i Syn- Szymula Joanna i Michał
5. Ojciec i Córka- Korecki Mirosław i Zuzanna
6. Siostra i Brat – Bucoń Anna i Paweł
7. Ojciec i Syn- Siekaczyński Zbigniew i Artur
8. Matka i Córka- Kurzyna Agnieszka i Aleksandra

Całej imprezie przyglądał się i kibicował Sekretarz Miasta Kraśnik – Łukasz Skokowski. Poza rywalizacją rodziną odbyły się też wyścigi niespodzianki. Między innymi wyłoniono Świąteczną Żabkę (Anna Bucoń) i Świątecznego Motyla (Łukasz Borsuk), ale była też sztafeta „Płuca Mikołaja” (Kurzyna Agnieszka i Aleksandra) czy wyścigi „Najszybsze nogi Mikołaja” ( Borsuk Wioletta i Łukasz). Wiele emocji związanych było z konkursem „Płyń po hajs”, w którym uczestnicy nurkowali po 200zł w monetach 5zł (główny sponsor konkursu – Jarosław Dąbrowski). Bogatsi do domu wrócili – Jakub Paszkowski i Monika Marzec. Natomiast wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie pływackiej rodziny i zostali nagrodzeni medalami, a także wzięli udział w uroczystym poczęstunku
( jak zwykle perfekcyjnie przygotowanym przez Panią Beatę Węgrzyn – Usługi Cateringowe) przy dźwiękach kolędy.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim pływającym rodzinom za udział, a sponsorom (Jarosław Dąbrowski – szkoła nurkowania „EAGLERAY”,Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność, Związek Zawodowy Metalowiec i TYR Polska) za hojne wsparcie imprezy.
Pełne wyniki i zdjęcia dostępne na stronie www.falakrasnik.pl i www.mosir-krasnik.pl
Do zobaczenia za rok !

WYNIKI – ŚŁK 2015