W dniu 29.04.2018 r. na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania. Kinder+Sport to międzynarodowy program edukacyjny przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promocji aktywnego stylu życia wśród młodych pokoleń oraz ich rodzin na całym świecie. W tym roku w Polsce zaplanowano organizację 10 festiwali – w tym ten w Kraśniku, który jest jednocześnie jedynym w województwie lubelskim.

Na kraśnicką pływalnię zawitało przeszło 150 dzieci, które dopingowane przez swoich rodziców chciały aktywnie spędzić niedzielę. Ponadto prawdziwą gwiazdą tego wydarzenia był wielokrotny mistrz Europy i Świata w pływaniu, olimpijczyk Paweł Korzeniowski, który jako ambasador projektu bierze czynny udział w każdym festiwalu. Dodatkowo, tylko na festiwalu w Kraśniku można było spotkać dwójkę olimpijczyków, bowiem opiekunem dwóch grup była uczestniczka igrzysk w Pekinie – Zuzanna Mazurek. Całą imprezę poprowadził dziennikarz Radia Eska – Bartosz Kańtoch.

Po otwarciu Festiwalu – Paweł Korzeniowski wraz z zawodnikami UKP „FALA” Kraśnik zaprezentował technikę pływania wszystkich stylów sportowych, a następnie poprowadził wspólną rozgrzewkę dla wszystkich dzieci, po której rozpoczęto wielką zabawę. Uczestników podzielono na cztery konkurencje, które równolegle odbywały się na dużym basenie i brodziku. Makaroniarze, magiczny dywan, czy sztafeta delfina, to tylko niektóre z ciekawych i rozwijających zabaw zaplanowanych przez organizatorów. Na koniec wszyscy pływacy zostali nagrodzeniu dyplomami i medalami z rąk Pawła Korzeniowskiego.

Również MOSiR otrzymał podziękowanie od organizatorów festiwalu za zaangażowanie w szerzeniu idei Kinder+ Spor oraz za współorganizowanie wielkiego święta pływania Festiwalu Kinder+Sport Radość z Pływania.