Pierwszego dnia ferii 15.02.2016 r. na pływalni MOSiR rozpoczęły się zajęcia dla dzieci spędzających ferie zimowe w Kraśniku. Codziennie o godz. 11.00 odbywać się będą zajęcia bezpłatnej nauki pływania. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem tymi zajęciami (40 osób) utworzono dwie grupy. Z kolei o godz. 12.00 w poniedziałki, środy i piątki dzieci spędzą czas na grach i zabawach z “Falą”.
Dzisiejszego dnia z tej formy wypoczynku skorzystało ok. 20 osób. A rywalizowano w następujących konkurencjach: „Nurkuj ile wypadnie”, „Slalom z dmuchaniem piłeczki” oraz „Najlepsze nogi”. Wyniki przedstawiały się następująco:

„Nurkuj ile wypadnie”
I miejsce – Roksana Wałow
II miejsce – Daria Wałow
III miejsce – Wiktoria Czerwiec
IV miejsce – Oliwia Sosnówka
V miejsce – Kinga Łojek
VI miejsce – Bartosz Chmiel

„Slalom z dmuchaniem piłeczki”
I miejsce – Laura Przywara
II miejsce – Bartosz Chmiel
III miejsce – Bartosz Zarawski
IV miejsce – Roksana Wałow
V miejsce – Marcel Łojek
VI miejsce – Nadia Szczygieł

„Najlepsze nogi”
I miejsce – Bartosz Zarawski
II miejsce – Bartosz Chmiel
III miejsce – Oliwia Sosnówka
IV miejsce – Milena Sosnówka
V miejsce – Dominika Gil
VI miejsce – Laura Przywara

Drugiego dnia ferii 16.02.2016 r. na pływalni MOSiR o godz. 11.00 odbyły się zajęcia bezpłatnej nauki pływania dla drugiej grupy dzieci. Natomiast od godz. 12.00 do godz. 12.45 dzieci z klas V szk. podst. – III gimn. mogły skorzystać z możliwości bezpłatnego wejścia na krytą pływalnię.
Natomiast na jednym z kraśnickich Orlików – “Starym” w ramach ferii zimowych odbył się w godzinach popołudniowych Turniej Piłki Nożnej w kat. wiekowej Gimnazjum-Liceum.Udział wzięło 7 zespołów. Po trzech godzinach rozgrywek wyłoniono zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni słodyczami ufundowanymi przez MOSiR Kraśnik.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – ZDR
II miejsce – 100% FARTU
III miejsce – ZAKSA TEAM

IV miejsce – KOSZARY
V miejsce – JARZĄBKI
VI miejsce – WARIATY
VII miejsce – DZIKIE WĘŻE

Turniej odbył się w sportowej atmosferze, a zawodnicy wykazali się wysoką techniką gry w piłkę.

Trzeciego dnia ferii 17.02.2016r. o godz. 11.00 zajęcia bezpłatnej nauki pływania miała I grupa dzieci. Natomiast od godz. 12.00 rozgrywany był Turniej Piłki Wodnej z “Falą”. Rywalizowało ze sobą 8 zespołów 3 i 4-osobowych (ok.32 osoby). Drużyny grały każda z każdą w II grupach, a dwie najlepsze z grupy weszły do półfinału. Następnie walczono w finale o I, II, III i IV miejsce.
Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce “SPARTA”:
Oskar Wójcik
Dominika Gil
Julia Chmielarska
Nikola Lewandowska

II miejsce “FALA”:
Oliwia Sosnówka
Jasiek Szymula
Paweł Bucoń
Bartek Chmiel

III miejsce “CZERWONI”
Kacper Sikora
Kacper Kwiecień
Patryk Mączka

IV miejsce “FC BARCELONA”:
Laura Przywara
Marcel Łojek
Oliwier Janiec
Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali słodkie nagrody.

Tego samego dnia na Orliku “Białym” od godz. 16.00 rozgrywane były Mistrzostwa Orlika w piłce nożnej w kat. 16+. Do zawodów przystąpiło 7 drużyn, które rywalizowały w 2 grupach (systemem “każdy z każdym”). Po rozgrywkach grupowych wyłoniono półfinalistów w których “ZDR” pokonali “AC Multipla”, a “Zegar Tyka” okazali się lepsi od reprezentantów “Orlika Białego”.
W meczu o 3 miejsce “Orlik Biały” pokonał w serii rzutów karnych “AC Multipla”. W finale regulaminowy czas gry również nie przyniósł zwycięzcy. Rzuty karne lepiej wykonywali gracze “ZDR”, którzy tym samym pokonali “Zegar Tyka” i mogą dumnie nosić miano MISTRZÓW ORLIKA BIAŁEGO PIASKI.

I MIEJSCE
“ZDR” (Kamil Waszczuk, Patryk Bańkowski, Marcin Szpyra, Andrzej Toporowski, Kuba Dobrzański, Edward Mastalerz, Damian Ingaczyński, Adrian Sikora)

II MIEJSCE
“ZEGAR TYKA” (Chruściel Maciej, Mateusz Jastrzębski, Mateusz Depa, Kuba Długosz, Marcin Kapica, Wojtek Janczarek, Łukasz Wicha)

Czwartego dnia ferii 18.02.2016 r. na pływalni MOSiR o godz. 11.00 odbyła kontynuacja zajęć bezpłatnej nauki pływania dla drugiej grupy dzieci. Natomiast od godz. 12.00 do godz. 12.45 dzieci z klas V szk. podst. – III gimn. korzystały z możliwości bezpłatnego wejścia na krytą pływalnię.

Piątego dnia ferii 19.02.2016 r. na pływalni MOSiR tradycyjnie o godz. 11.00 odbyły się bezpłatne nauki pływania. Z kolei o godz. 12.00 odbyły się Gry i zabawy z “Falą”. Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: „Nosiwoda”, „Zatopiony Skarb” oraz „Konkurs skoków na BOMBĘ”. Ogółem w konkurencjach wzięło udział ok. 30 dzieci. Wyniki przedstawiały się następująco:

„Nosiwoda”
I miejsce – Oskar Wójcik
II miejsce – Dominika Gil
III miejsce – Monika Marzec

„Zatopiony Skarb”
I miejsce – Maja Ryfka
II miejsce – Anna Wilk
III miejsce – Bartosz Chmiel

„Konkurs skoków na BOMBĘ”
I miejsce – Bartosz Chmiel
II miejsce – Bartosz Matysek
III miejsce – Kamil Wicik

Szóstego dnia ferii 22.02.2016 r. na pływalni MOSiR o godz. 11.00 odbyła się kontynuacja zajęć bezpłatnej nauki pływania. A od godz. 12.00 odbywały się “Wodne gry i zabawy z Falą”. Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: „Wyławianie fantów z wody”, „Walka o deskę” oraz „Podwodne tunele”. Ogółem w konkurencjach wzięło udział ok. 34 dzieci. Wyniki przedstawiały się następująco:

„Wyławianie fantów z wody”
I miejsce – Błażej Paszkowski
II miejsce – Daniel Dzięgielewski
III miejsce – Maja Ryfka, Zuzanna Pluta, Lena Grabczak

„Walka o deskę”
I miejsce – Kacper Jurkowski
II miejsce – Maja Ryfka
III miejsce – Błażej Paszkowski

„Podwodne tunele”
I miejsce – Jolanta Kwietniewska
II miejsce – Julia Pająk
III miejsce – Julia Furmańczuk

Siódmego dnia ferii 23.02.2016r. od godz.11.00 do godz. 11.45 odbywała się kontynuacja zajęć bezpłatnej nauki pływania dla II grupy.

Ósmego dnia ferii 24.02.2016 r. na pływalni MOSiR o godz. 11.00 odbyły się zajęcia bezpłatnej nauki pływania. Od godz. 12.00 odbywały się „Wodne gry i zabawy z Falą”. Dzieci rywalizowały w „Sztafetach pływackich” i konkurencji „Najmocniejsze nogi” . Ogółem w zabawie wzięło udział ok. 30 dzieci. Wyniki przedstawiały się następująco:

„Sztafety pływackie”
Klasy I-II
I miejsce – Jolanta Kwietniewska i Milena Sosnówka
II miejsce – Jakub jaworek i Mateusz Zając
III miejsce – Oliwier Janiec i Bartosz Rybak

Klasy III-V
I miejsce – Gabrysia Surowiec i Maja Ryfka
II miejsce – Natalia Michota i Monika Marzec
III miejsce – Agata i Paweł Charmast

„Najmocniejsze nogi”:
Klasy I-II
I miejsce – Gabriela Surowiec
II miejsce – Milena Sosnówka
III miejsce – Dawid Dzięgielewski

Klasy III i starsi
I miejsce – Bartosz Zarawski
II miejsce – Oliwia Sosnówka
III miejsce – Monika Marzec

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

Dziewiątego dnia ferii 25.02.2016r. od godz.11.00 do godz. 11.45 odbyły się ostatnie zajęcia bezpłatnej nauki pływania dla I grupy, a od godz. 12.00 do 12.45 dzieci z klas V szk.podst – III gimn. mogły skorzystać z bezpłatnego wejścia na pływalnię.

Ostatniego dnia ferii 26.02.2016 r. na pływalni MOSiR o godz. 11.00 odbyły się ostatnie już zajęcia bezpłatnej nauki pływania dla II grupy. Natomiast od godz. 12.00 trwały rozgrywki w Turnieju “Piłkarzyki”, w którym wzięło ogółem 28 dzieci. Wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce:
Kamil Wójcik i Bartosz Matysek
II miejsce
Zuzanna Pluta i Dawid Dzięgielewski
III miejsce
Anna Wilk i Natalia Michota
IV miejsce
Milena Sosnówka i Jolanta Kwietniewska
V miejsce
Oliwia Sosnówka i Bartosz Zarawski
VI miejsce
Wojciech Siekaczyński i Bartosz Rybak
Za udział w Turnieju dzieci otrzymały słodkie upominki.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na ORLIKU FABRYCZNYM odbyły się gry i zabawy z okazji zakończenia ferii. Z zaproszenia skorzystały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 przy ulicy Matejki. Orlikowi animatorzy p.Tomasz i p.Piotr przygotowali wiele ciekawych gier i zabaw.Słodkie upominki dla każdego przedszkolaka ufundował MOSiR w Kraśniku.

Zdjęcia do obejrzenia w naszej Galerii.

Zadanie współfinansowane ze środków “Miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii Miasta Kraśnik”.