Kolejne ferie za nami. Znowu były zbyt krótkie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla dzieci i młodzieży sporo atrakcji o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Absolutnym hitem okazała się bezpłatna nauka pływania – z tej formy wypoczynku skorzystało około 30 dzieci. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku przez cały okres ferii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wodne Gry i Zabawy oraz możliwość skorzystania z bezpłatnego wejścia na pływalnię o godz. 12.00. Z tej formy zajęć korzystało dziennie kilkadziesiąt dzieci.
Podczas ferii można było również wziąć udział w grach zespołowych. W hali SP 5 został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży, a na Orlikach duże wzięcie miały Turnieje Piłki Nożnej i konkurs Turbo Kozaka. Dzięki współpracy z Osiedlowym Domem Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej “Pomoc” udało się przeprowadzić zajęcia Wesołych Gier i Zabaw na Sportowo z instruktorem Piotrem Kwietniewskim ( świetlica i Orlik ‘Piaski”).
Podsumowując, podczas tegorocznych ferii zimowych przeżyto mnóstwo zabawnych chwil, wyniesiono dużo ciekawych pomysłów i nowych umiejętności. Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych wypoczynkach z MOSiR-em oraz imprezach o charakterze sportowym.